Spółdzielnia Uczniowska "Balbinka"

Od wielu lat w naszej szkole działa Spółdzielnia Uczniowska „Balbinka”.

Opiekunami Spółdzielni Uczniowskiej są nauczyciele zatrudnieni w naszej placówce.

Opiekunowie:

Teresa Gadzinowska

Jolanta Wieczorek

Działalność spółdzielni to w dużej mierze działalność młodzieży naszej placówki.

Obecnie głównym celem działalności spółdzielni jest działalność handlowa polegająca na prowadzeniu sklepiku szkolnego, który na stałe wpisał się w życie szkoły. Znajdujące się w nim artykuły są kupowane przez całą społeczność szkolną.

Działalność Spółdzielni Uczniowskiej przynosi nie tylko wymierne dochody, ale przede wszystkim pełni znaczącą funkcję wychowawczą. Zdobywanie doświadczeń w sytuacjach skłaniających do współpracy przyczynia się do kształtowania postaw prospołecznych. Uczniowie pracujący w spółdzielni mają okazję i możliwość wykazać się na różnych płaszczyznach: matematycznej, organizacyjnej, społecznej. Spółdzielnia Uczniowska przygotowuje do odpowiedzialnej i uczciwej pracy w zespole, wskazuje pracę jako wartość przynoszącą korzyści.

Wypracowany zysk w całości wraca do młodzieży naszej szkoły i jest przeznaczany na różnorodne imprezy szkolne, zakup pomocy naukowych, mebli szkolnych, sprzętu RTV i innych.