Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Z wizytą w przedszkolu

W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki – czytam z klasą” skorzystaliśmy z zaproszenia pani Moniki Bartnik, wychowawczyni grupy VIII i odwiedziliśmy nowe przedszkole. Uczniowie klasy III c zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze przed przyszłymi uczniami naszej szkoły. Tytuł czytanej bajki „Tosia odkrywa czekoladę” nie był przypadkowy, ponieważ 12 kwietnia obchodziliśmy „Dzień Czekolady”.

Przedszkolaki, po wysłuchaniu całej historii, bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie pytania zadawane przez starszych kolegów. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą owoce kakaowca, gdzie i jak powstaje kakao oraz czekolada, a także, w jaki sposób trafia na sklepowe półki. Nie zabrakło również czekoladowego poczęstunku, wszyscy spróbowali różnych smaków czekolady, czekoladowych babeczek, a także owoców maczanych w rozpuszczonej czekoladzie. Pod koniec wizyty zwiedziliśmy przedszkole, gdzie trzecioklasiści jednogłośnie stwierdzili: „Szkoda, że nie jesteśmy przedszkolakami…”.
                                                                                                                          Joanna Wójcik

Zdjęcia SP Uniejów