Ogólnopolskie wydarzenie kulturowe - EASTER EGG HUNT

Rozpoczął się Wielki Tydzień-okres Świąt Wielkiej Nocy. Wielkanoc, jako jedno z ważniejszych świąt chrześcijańskich, obchodzona jest w różnych częściach świata, a jak wiemy, co kraj, to obyczaj. Z Wielkanocą związanych jest wiele przeróżnych tradycji oraz smacznych potraw. Jest to czas modlitwy jak również radości i zabawy. I to właśnie zabawa będzie dzisiaj tematem przewodnim.

W Wielkiej Brytanii z okresem wielkanocnym związana jest popularna zabawa - Easter Egg Hunt organizowana w Wielką Niedzielę. Zabawa ta polega na znajdywaniu ukrytych świątecznych jajeczek. Mogą być to tradycyjne pisanki lub też czekoladowe jajeczka wypełnione w środku słodyczami.
   Easter Egg Hunt to ogólnopolskie wydarzenie, do którego dołączyła również nasza szkoła. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Uniejowie mieli za zadanie odnaleźć ukryte w terenie jajka wielkanocne. Nie były to jednak zwykle jajka, aczkolwiek jajka wielkanocne z miłą niespodzianka w środku - zadaniami do wykonania w języku angielskim. Drużyny świetnie się bawiły, a przy tym pogłębiały swoją wiedzę z języka angielskiego.

Marta Cybulska Ewelina Kołata Anna Wiktorska Joanna Wójcik