Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie”

Głównym celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Wierzymy, że przebywanie na powietrzu zaspokaja potrzebę kontaktu dzieci z naturą i daje im szansę na wielozmysłowe poznanie świata.

W ramach realizacji jednego z zadań projektowych klasy 3 b i 3 c postanowiły wykorzystać pierwszy dzień wiosny na odwiedziny w Zagrodzie Młynarskiej, gdzie Pani Beata Rozwadowska przygotowała dla nas warsztaty z możliwością własnoręcznego formowania podpłomyków z wody, mąki i soli. Każdy uczestnik otrzymał swój podpłomyk upieczony w piecu chlebowym. Zajęcia połączone były z przedstawieniem i omówieniem tradycji związanych z topieniem marzanny, a powitaniem dziewanny. Następnie klasy odbyły z panią przewodniczką spacer po obiektach w Zagrodzie Młynarskiej. Kolejnym punktem naszego pobytu było zwiedzanie wiatraka. Dowiedzieliśmy się, jakie czynności wykonywał w ciągu dnia młynarz, aby wiatrak sprawnie działał. Każda z klas otrzymała dyplom „Piekarza”. Zmęczeni, ale niesamowicie zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Kolejne zadania projektowe przed nami, na które czekamy z niecierpliwością.
                                                                                                                                                               D. Bamberska, J. Wójcik
Zdjęcia arch. SP Uniejów