Damy w akcji, czyli II a w poszukiwaniu definicji prawdziwej elegancji

W nie tak odległej krainie szkolnych korytarzy, gdzie każde drzwi kryją tajemnice nieskończonej wiedzy, odbyło się wydarzenie, które przeszło do historii klasy II a jako epicka odyseja w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Kim jest dama? Dzień, który przypadł na tę przygodę, był nie byle jaki, bo to Międzynarodowy Dzień Kobiet, a hasło przewodnie – "Damą być" – stało się kompasem w rękach młodych odkrywców.

Do szkolnego ,studia" zaproszeni zostali nietuzinkowi goście:
     - pani policjantka, z autorytetem sprawiedliwości w sercu;
     - pani dyrektor, która codziennie żongluje obowiązkami jak profesjonalistka;
    - oraz tancerka, która swoją gracją i siłą woli udowadnia, że każdy ruch w tańcu to rozdział w księdze damskiej elegancji.

Oczy wszystkich były zwrócone na tych, którzy stawiali pierwsze kroki w świecie dziennikarstwa i przepytywali gości. Niektóre pytania były przemyślane, inne spontaniczne, ale każde z nich skłaniało do refleksji nad tym, jak wielowymiarowa i złożona jest rola kobiety
w społeczeństwie.
   Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak wygląda praca i życie kobiet sukcesu, jakie przeszkody musiały pokonać na swojej drodze i jakie wartości są dla nich najważniejsze. To bezcenne doświadczenie nauczyło ich również, że prawdziwa elegancja jest czymś więcej niż zewnętrznym wyglądem - to sposób, w jaki traktujemy innych i jak wędrujemy przez życie.
   A co z chłopcami, zapytacie? Otóż, nie pozostali oni obojętni na ten dzień. Wykazując się inicjatywą godną prawdziwych dżentelmenów, obdarowali zaproszonych gości i swoje koleżanki z klasy drobnymi upominkami, tym samym pokazując, że szacunek i adoracja nie wymagają wielkich gestów.
                                             Joanna Wicherkiewicz

Zdjęcia arch. SP Uniejów