Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Góra Grosza w naszej szkole

W naszej szkole przeprowadzono ogólnopolską akcję „Góra grosza”, organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem tej akcji jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Nad sprawnym przebiegiem zbiórki czuwały opiekunki SKO we współpracy z wychowawcami. W akcji uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły, które ogółem zebrały 629,14 zł.

Spośród klas I – III najwięcej grosików nazbierali uczniowie klasy IIa (94,08 zł). Wśród starszych klas prym wiedli uczniowie z VII b (54,78 zł).
W nagrodę klasy te otrzymają tygodniowy karnet zwalniający z bieżącego odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek w określonym tygodniu.
     Za ogromne zaangażowanie w akcję serdecznie dziękujemy.
    Dziękujemy także osobom pomagającym w zliczaniu grosików, które ważyły blisko 40 kg.
                                                                                              Katarzyna Pruchlat, Halina Wielogórka