Z wizytą u zuchów i harcerzy Hufca ZHP Uniejów.

Uczniowie SP z grupy „Dworzanie” zostali zaproszeni do zorganizowanego biwaku noworocznego dla zuchów i harcerzy w naszej szkole. Omówiono gromadom tańce, które zajęły poczesne miejsce w zabawach związanych z karnawałem, hucznymi fetami ulicznymi, eksplozją powszechnej radości i swobody. Członkowie zespołu mieli zaszczyt pokazać tańce chłopskie i dworskie. Pokazano podstawowe kroki tańcy.

Taniec dworski z różami wywarł na widowni duże wrażenia. Po występie zuchy jak i harcerze uczyli się tańca Maltańskiego, przy którym dobrze się bawili, przyspieszając tempo.
                                        Było dużo śmiechu i dobrej wspólnej zabawy.

Elżbieta Bartnik