Charytatywny podarunek

W naszej szkole jest Weronika Król, uczennica klasy IIIc gimnazjum, która podjęła szczytną decyzję.
- Weroniko, zmieniłaś fryzurę, co się stało, że obcięłaś tak piękny warkocz?
- Decyzja nie była łatwa, choć dojrzewałam do niej powoli.
- Nie wiem czy wszyscy pamiętają mnie w zaplecionym warkoczu?

Podjęłam się obciąć włosy i dać warkocz bezpłatnie Fundacji Rak'n'Roll, zajmującej się robieniem peruk dla osób po chemioterapii.
Teraz to nowa ja. I chociaż, gdy patrzę na zdjęcie z moimi długimi włosami, to ani trochę nie żałuję tej decyzji.

- Skąd ta nagła decyzja…
- Mój dziadek zachorował na raka. Patrzyłam jak cierpi i nie mogłam nic zrobić, tylko być przy Nim. Możemy  pomóc  kobietom chorym na nowotwory, aby  wesprzeć je, aby czuły się silniejsze psychicznie. Każdy z nas może pomóc. Wystarczy 25 cm włosów. Zachęcam chętnych do tego typu akcji!

Wywiad z Weroniką Król przeprowadziła Elżbieta Bartnik