wybory do Samorządu Uczniowskiego 2023/24

15 września w naszej szkole odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami do władz SU mogą zostać uczniowie klas 4-8, którzy odznaczają się minimum dobrym zachowaniem i brakiem uwag w dzienniku elektronicznym Librus. Swoje kandydatury zgłosiło dziesięcioro uczniów, którzy wcześniej musieli przygotować plakat wyborczy przedstawiając w nim siebie oraz swój program.

Podczas godziny wychowawczej opiekunki SU udały się do poszczególnych klas, rozdając karty wyborcze i jednocześnie informując uczniów o procedurze głosowania. Uczniowie mieli za zadanie oddać swój głos tylko na jednego kandydata stawiając znak X w kratkę obok jego imienia i nazwiska. Po zakończeniu głosowania nastąpiło przeliczenie głosów. Zwycięzcą okazał się Kacper Pizulski, uczeń kl. 8a zdobywając 62 głosy. Następnie kolejno Laura Miąsek z kl. 7a z liczbą 34 głosów, Eliza Wojtczak z kl. 6b z liczbą 28 głosów, Adam Ziarkowski z kl. 4b z liczbą 23 głosów, Lena Kowalska z kl. 7a z liczbą 17 głosów,  Anna Graszka z kl. 6a oraz Natalia Stachowiak z kl. 7a zdobyły ex aequo 14 głosów, Oliwia Kwiatkowska  z kl. 7a uzyskała
12 głosów, z kl. 7b Lidia Dębska ora z kl. 7a Liwia Nowak  zdobyły ex aequo 8 głosów. Do Samorządu Uczniowskiego dostało się pierwszych ośmioro uczniów z najwyższą liczbą uzyskanych głosów.

Podczas zebrania nowo wybranych członków SU wraz z opiekunkami zostały przydzielone poszczególne funkcje: prezydentem szkoły został Kacper Pizulski, funkcję premiera objęła Laura Miąsek, sekcja ds. informacji przypadła Oliwii Kwiatkowskiej oraz Adamowi Ziarkowskiemu, za sekcje ds. rozrywki odpowiadają Anna Graszka i Eliza Wojtczak, natomiast sekcję ds. wolontariatu objęły Lena Kowalska i Natalia Stachowiak. Przedstawiony został także program pracy obowiązujący w tym roku szkolnym. Podczas jego prezentacji członkowie mogli zgłaszać swoje pomysły i sugestie, które następnie zostały uwzględnione.

Serdecznie gratulujemy nowym członkom Samorządu Uczniowskiego, jednocześnie witamy nową opiekunkę SU, którą została Pani Joanna Wicherkiewicz zastępując wieloletnią opiekunkę P. Katarzynę Pruchlat. Liczymy na owocną współpracę przy wielu akcjach i projektach. Przed nami dużo pracy ale mamy ogromną nadzieję, że wszystkie założone cele uda się zrealizować czego sobie i Wam życzymy.

Opiekunki SU

Wyniki wyborów

Nazwisko i imię

Liczba zdobytych głosów

1.                    Kacper Pizulski VIII A

2.                    Miąsek Laura VII A

3.                    Wojtczak Eliza VI B

4.                    Ziarkowski Adam IV B

5.                    Kowalska Lena VII A

6.                    Graszka Anna VI A

7.                    Stachowiak Natalia VII A

8.                    Kwiatkowska Oliwia VII A

9.                   Dębska Lidia VII B

10.                Nowak Lidia VII A

Liczba uczniów uprawnionych do głosowania: 265
Liczba uczniów głosujących: 239 (obecnych w dniu głosowania)

Liczba oddanych ważnych głosów: 220
Liczba oddanych nieważnych głosów: 19! (należało wstawić znak X w kratkę a nie ją zamalowywać!!!!)
Wszystkim kandydatom serdecznie dziękujemy a  ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

O SPOTKANIU ORGANIZAYJNYM NOWEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO POINFORMUJEMY WKRÓTCE

Opiekunki SU