Wieczór z książką

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła."
                                    Wisława Szymborska

W jeden z zimowych wieczorów, a dokładniej 19 lutego 2020 roku, w sali 203 naszej szkoły spotkali się uczniowie klasy III b, ich rodzice i wychowawczyni.
Spotkanie było podsumowaniem i jednocześnie zwieńczeniem działań dydaktyczno-wychowawczych rozpoczętych w klasie pierwszej, a polegających na serii cyklicznych spotkań uczniów, rodziców i wychowawcy pod hasłem Poczytaj mi, Mamo, poczytaj mi, Tato.

Rodzice uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, a ściślej to mieli okazję poprowadzić spotkanie, podczas którego prezentowali swoje wybrane książki z dzieciństwa i przede wszystkim czytali - całość lub znaczące fragmenty. Przekonywali tym, że czytanie to niezła zabawa i wymierna korzyść, uczyli dobrych nawyków. Zawsze też mieli podsumowujące karty pracy dla dzieci, a na zakończenie, jak mawiał Kubuś Puchatek, małe Conieco.
    Po dwóch latach takich spotkań dzieci postanowiły się odwdzięczyć. Zorganizowaliśmy WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ, podczas którego to uczniowie czytali rodzicom. Spośród tak szerokiej oferty literackiej zdecydowaliśmy się na teksty z książek Bajki pomagajki oraz Bajki terapeutyczne  Barbary Stańczuk, ciekawe, humorystyczne, ale co chyba najważniejsze, historie z przesłaniem, tak dla dzieci, jak dorosłych.
    Rodzice mieli również okazję posłuchać piosenek w wykonaniu uczniów, nawiązujących do treści czytanych utworów oraz powspominać podczas pokazu slajdów  ze zdjęciami z wszystkich spotkań.
   Dzieci okazały się doskonałymi lektorami, a rodzice najlepszymi słuchaczami. A ponieważ byliśmy w przededniu TŁUSTEGO CZWARTKU, spotkanie zakończyło, tradycyjnie, coś słodkiego, a dokładniej pączki.
To był bardzo miły wieczór. Chyba nie przesadzimy, jeżeli powiemy, że bardzo wzruszający i prawdziwie rodzinny.

W imieniu uczniów klasy III b oraz własnym
                                                          wychowawczyni
                                                  Teresa Gadzinowska