Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Eliminacje gminne

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
7 marca 2020 roku w sali OSP Uniejów 18 osób wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: klasy I-VI i klasy VII-VIII SP oraz młodzież szkół ponadpodstawowych. Z naszej szkoły II miejsce zajęła uczennica Aleksandra Sroka z klasy VI c, i III miejsce Aleksandra Gogol z klasy VI b.

Nagrody i dyplomy wręczyli: Krzysztof Janiak - prezes Zarządu Oddziału M-G ZOSP RP w Uniejowie oraz członkowie komisji konkursowej - Jacek Świątczak - Komendant Gminny OSP w Uniejowie, Tadeusz Chmielewski - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Poddębicach i Mateusz Leśniewski - naczelnik OSP w Uniejowie.
  Podczas konkursu młodzi uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt, którego na co dzień podczas akcji używają uniejowscy strażacy oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.
  Trójka zwycięzców będzie reprezentować gminę w konkursie powiatowym, a wszyscy uczestnicy Turnieju wezmą udział w wycieczce do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, którą ufundował burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek.
                              Opiekunowie: Elżbieta Bartnik, Lidia Zaradzka, Katarzyna Pruchlat