Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Biwak Noworoczny w Szadku

Zuchy i harcerze Hufca ZHP Uniejó w dniach 21 – 22 lutego 2020 r. spotkali się na biwaku, by po raz kolejny uczcić Światowy Dzień Myśli Braterskiej. W dzień przyjazdu zakwaterowali się w salach lekcyjnych Szkoły Podstawowej w Szadku. Po apeluharcerze rozpoczęli zajęcia programowe pod nazwą Harcerskie działania twórcze, podczas których mieli możliwość zaliczeniawymagań na sprawność Plastyk/Dekorator. Zuchy w czasie biwaku realizowały wymagania na sprawność Pan Kleks. Dużo radości sprawiło maluchom przygotowanie kolorowych szkiełek, które na drugi dzień okazały się przepysznym deserem. Harcerze mogli poczuć się, jak w prawdziwym Hogwarcie. Zuchy natomiast obejrzały seans filmowy pt. Wyprawa do Akademii Pana Kleksa.

W drugim dniu biwaku wszyscy wzięli udział w Szadkowskim Targowisku Aktywności: strzelaniu z łuku, poznaniu elementów musztry prowadzonej przez zawodowego żołnierza, wspinaczki linowej, zabawach z ręcznikami, gry w szachy. Wykonanie zadania Szadek miasto zagadek oraz udział w zabawie Poszukiwacze guzika Mateusza, pozwoliło uczestnikom poznać tajemnice ważnych obiektów w miejscowości Szadek. Wieczorem gromady i drużyny wzięły udział w najważniejszym zadaniu programowym - kominku  z okazji Światowego Dnia Myśli Braterskiej. Każdego roku, dnia 22 lutego, wszyscy członkowie organizacji, łączą się ze sobą myślami, spotykają się przy wspólnych ogniskach i przesyłają sobie kartki z życzeniami. Światowy Dzień Myśli Braterskiej uświadamia wielkość i różnorodność ruchu, podkreśla braterstwo i pozwala poczuć jedność. W tym dniu pamiętamy o tym, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami niezależnie od koloru skóry, narodowości.
                             pwd. Małgorzata Antoniak, pwd. Magdalena Derlacz, Renata Białek - przyboczna

Więcej zdjęć w galerii