Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Pierwszy Gminny Konkurs Przyrodniczy

Po raz pierwszy w szkole w Uniejowie odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy. Uczestniczyło w nim pięć drużyn ze szkół naszej gminy: trzy drużyny z Uniejowa, jedna z Wilamowa i jedna z Wielenina. Uczniowie klas VII I VIII, w czteroosobowych zespołach, rozwiązywali zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii. Konkurs nie należał do łatwych. Obejmował obszerny materiał z czterech przedmiotów. Dzięki współpracy w grupie uczniowie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami.

Zmierzyli się z siłami i prądem elektrycznym, z zagadnieniami ludnościowymi Polski, problemami Azji i Afryki, budową i fizjologią człowieka oraz kwasami, zasadami, powietrzem.
   Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową składającą się z nauczycieli przedmiotów przyrodniczych Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie ogłosił wyniki. Zwycięska drużyna w składzie: Martyna Grzelak (kl. VII b SP Uniejów), Sylwia Gortat, Weronika Kuśmierek i Marta Sałata (wszystkie kl. VIII b SP Uniejów) pojedzie na wycieczkę na Litwę. Gratulujemy.
                                         Piotr Nowak, Renata Pełka, Małgorzata Rybak, Ewa Trzmielewska

Więcej zdjęć w galerii