Powiatowy konkurs

„Co się działo z naszymi pieniędzmi w okresie Polski Niepodległej w latach 1918-2018”
   Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w konkursie zespołowym Co się działo z naszymi pieniędzmi w okresie Polski Niepodległej w latach 1918-2018 organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach. Celem konkursu jest uświadomienie młodzieży ważności stabilizacji pozycji złotego w umacnianiu gospodarki oraz popularyzacja wiedzy na temat ekonomicznego dziedzictwa Polski. Konkurs składa się z trzech etapów:

I etap - przygotowanie i dostarczenie organizatorowi  plakatu na temat historii polskiego pieniądza na przestrzeni lat 1918-2018
            (warunek przystąpienia do II etapu),

II etap - rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań zamkniętych i 4 zadań otwartych dotyczących obliczeń procentowych
             (przeprowadzony w naszej szkole 5 lutego).

Pięcioosobowy zespół z klasy VIIIa w składzie: Bartłomiej Adamczyk, Bartosz Kąpielski, Witold Leśniewski, Bartosz Łuczak i Gracjan Madajski osiągnął wysokie wyniki na poziomie obu etapów i zakwalifikował się do etapu III, który odbędzie się 19 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach.
Gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy powodzenia w etapie finałowym.
                                   Opiekunowie SKO: Katarzyna Pruchlat, Halina Wielogórka