Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Nocne zwiedzanie zamku uniejowskiego – biwak w szkole

uczniów klasy VI b z Dworzanami. Na biwak wszyscy stawili się punktualnie, ponieważ była to długo oczekiwana noc. Po rozlokowaniu uczestnicy zebrali się w małej sali gimnastycznej, by obejrzeć tańce  dworskie i chłopskie w wykonaniu grupy Dworzanie.

Po pokazie wszyscy wzięli udział w nauce tańca Maltańskiego i  pięciominutowym tańcu Belgijka. Zmęczeni, ale zadowoleni, szybko szykowaliśmy się, by
o 21.00 wyjść na nocne zwiedzanie zamku uniejowskiego. Nie zapominając o bezpieczeństwie, ubrani w kamizelki odblaskowe, ruszyliśmy w drogę na drugą stronę rzeki. Po długim lecz przyjemnym marszu dotarliśmy do zamku, gdzie czekał na nas przewodnik pan Andrzej Pietrzak, który zapoznał nas z historią powstania zamku, zgromadzoną ekspozycją i wieloma ciekawostkami.  Największą atrakcją było wejście na wieżę zamkową, tym bardziej że niektórzy byli w niej po raz pierwszy. Podziwiając z mostu oświetloną panoramę miasta, wracaliśmy pełni wrażeń do szkoły, gdzie czekały na nas pączki (był to nasz tłusty czwartek). Po odpoczynku w skupieniu wysłuchaliśmy koncertu Asi Gogol, która grała na flecie poprzecznym. Wszyscy byli zachwyceni jej grą, jej odwagą, ponieważ po raz pierwszy wystąpiła przed publicznością. Została nagrodzona gromkimi brawami. Po koncercie chłopcy rozegrali nocny mecz piłki nożnej, a dziewczyny malowały sobie twarze w różne wzory. 85% uczestników nie położyło się ani na chwilę do końca biwaku.  Do rana trwały zabawy w chowanego, podchody, gra w UNO itp.

Zmęczeni, niewyspani, ale zadowoleni wracaliśmy do domów. Dziękujemy panu Andrzejowi Pietrzakowi za uprzejmość wpuszczenia nas nocą do zamku,
z którym związani są Dworzanie. Na pewno znowu powtórzymy tak wspaniałą noc.

Wychowawca klasy VI b i opiekun grupy Dworzan E. Bartnik
Więcej zdjęć w galerii