Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie. Powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej i jego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych przez młodzież i dzieci.
    11 lutego br. klasy III a i III b celebrowały to święto w Bibliotece Publicznej w Uniejowie. Uczniowie wyszli poza mury szkoły, aby dowiedzieć się, że biblioteka to ciekawa alternatywa dla telewizji i komputera. Zapoznali się z jej ofertą, która jest bardzo różnorodna i aż kipi nowościami.

Mogli również podziwiać wystawę twórczości pań: Lidii Zaradzkiej oraz Julity Polipowskiej. W sali konferencyjnej obejrzeli filmiki oraz wysłuchali miniwykładu sprzyjającego podniesieniu wiedzy na temat zagrożeń związanych z Internetem. Zapoznali się z książką elektroniczną jako dobrą praktyką w sieci i sprawdzili swoją wiedzę w quizie. Po powrocie do szkoły przygoda z informatyką nadal trwała dzięki wizycie Przemysława Kęcela (taty jednego z uczniów), który interesująco opowiadał o Sieciakach i Sieciuchach, czyli dobrych i złych stronach bycia uczestnikiem wirtualnego świata.

Teresa Gadzinowska, Joanna Wicherkiewicz